DAVID HALLER

Dan Stevens David, zdiagnozowany w dzieciństwie schizofrenik, nieustannie walczy o swoje zdrowie psychiczne. Jest już tym wszystkim zmęczony i chce się poddać, ale właśnie wtedy poznaje dziewczynę swoich marzeń. Dziewczynę, która wierzy, że nie jest on schizofrenikiem, lecz mutantem o niezwykłych zdolnościach.David, zdiagnozowany w dzieciństwie schizofrenik, nieustannie walczy o swoje zdrowie psychiczne.
Jest już tym wszystkim zmęczony i chce się poddać, ale właśnie wtedy poznaje dziewczynę swoich marzeń. Dziewczynę, która wierzy, że nie jest on schizofrenikiem, lecz mutantem o niezwykłych zdolnościach.

SYDNEY “SYD” BARRETT

Rachel Keller Syd, polegająca wyłącznie na sobie i swoim sprycie, szorstkim obejściem maskuje wrażliwość, która jest jej słabością i naraża ją na ryzyko. Pomimo pozornie grubej skóry, wierzy w bajkowe, szczęśliwe zakończenia.Syd, polegająca wyłącznie na sobie i swoim sprycie, szorstkim obejściem maskuje wrażliwość, która jest jej słabością i naraża ją na ryzyko.
Pomimo pozornie grubej skóry, wierzy w bajkowe, szczęśliwe zakończenia.

MELANIE BIRD

Jean Smart Troskliwa, ale i bardzo wymagająca terapeutka o ostrym jak brzytwa intelekcie i niekonwencjonalnych metodach pracy. Panna Bird, jak zwą ją jej najbliżsi, jest całkowicie oddana swojej pracy, a jej naczelną misją jest udzielanie pomocy osobom wykluczonym ze społeczeństwa.Troskliwa, ale i bardzo wymagająca terapeutka o ostrym jak brzytwa intelekcie i niekonwencjonalnych metodach pracy.
Panna Bird, jak zwą ją jej najbliżsi, jest całkowicie oddana swojej pracy, a jej naczelną misją jest udzielanie pomocy osobom wykluczonym ze społeczeństwa.

AMY HALLER

Katie Aselton Jako starsza siostra Davida, Amy doskonale wie, jaki wpływ ma choroba psychiczna na rodzinę, rodziców i małżeństwo. Kiedy tylko dopuszcza do głosu swoje myśli, zastanawia się, czy jej pesymizm i awersja do podejmowania ryzyka są wynikiem doświadczeń z dzieciństwa czy cechą wrodzoną.Jako starsza siostra Davida, Amy doskonale wie, jaki wpływ ma choroba psychiczna na rodzinę, rodziców i małżeństwo.
Kiedy tylko dopuszcza do głosu swoje myśli, zastanawia się, czy jej pesymizm i awersja do podejmowania ryzyka są wynikiem doświadczeń z dzieciństwa czy cechą wrodzoną.

PTONOMY WALLACE

Jeremie Harris Pragmatyk obdarzony ironicznym poczuciem humoru. Fotograficzna pamięć oraz umiejętność czytania w myślach innych ludzi jest dla niego zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Traumy innych ludzi stają się jego traumami - nigdy nie zostaną zapomniane i nie zatrą się z upływem czasu.Pragmatyk obdarzony ironicznym poczuciem humoru.
Fotograficzna pamięć oraz umiejętność czytania w myślach innych ludzi jest dla niego zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Traumy innych ludzi stają się jego traumami - nigdy nie zostaną zapomniane i nie zatrą się z upływem czasu.

KERRY LOUDERMILK

Amber Midthunder Kerry lubi ruch i działanie. Jest osobą, która nigdy nie zadowala się tym, co ma, i zawsze zastanawia się, co znajduje się za kolejnym zakrętem. Zawsze mówi to, co myśli - bez względu na konsekwencje, którymi nigdy się nie przejmuje.Kerry lubi ruch i działanie.
Jest osobą, która nigdy nie zadowala się tym, co ma, i zawsze zastanawia się, co znajduje się za kolejnym zakrętem. Zawsze mówi to, co myśli - bez względu na konsekwencje, którymi nigdy się nie przejmuje.

CARY LOUDERMILK

Bill Irwin Cary to genialny genetyk, który jest całkowitym przeciwieństwem Kerry. Jest cichy i wycofany. Ludzie uważają, że jest nieśmiały, ale przy bliższym poznaniu okazuje się, że ma przewrotne poczucie humoru, troszczy się o innych i ma odwagę, aby o swoich bliskich walczyć do końca.Cary to genialny genetyk, który jest całkowitym przeciwieństwem Kerry.
Jest cichy i wycofany. Ludzie uważają, że jest nieśmiały, ale przy bliższym poznaniu okazuje się, że ma przewrotne poczucie humoru, troszczy się o innych i ma odwagę, aby o swoich bliskich walczyć do końca.

LENNY BUSKER

Aubrey Plaza Przyjaciółka Davida, która, choć od wielu lat jest uzależniona od narkotyków i alkoholu, wierzy, że lada dzień jej życie zmieni się na lepsze. W swoim życiu dryfuje - unosi się na powierzchni, nigdy głęboko nie zanurza i nigdy nie tonie.Przyjaciółka Davida, która, choć od wielu lat jest uzależniona od narkotyków i alkoholu, wierzy, że lada dzień jej życie zmieni się na lepsze.
W swoim życiu dryfuje - unosi się na powierzchni, nigdy głęboko nie zanurza i nigdy nie tonie.

OLIVER BIRD

Jemaine Clement Oliver, mąż Melanii, to naukowiec i bon vivant z przedziwnym zacięciem do staroci. Zapatrzony w przeszłość, wspominki umila sobie poezją rewolucyjną, jazzem i szklaneczką szkockiej.Oliver, mąż Melanii, to naukowiec i bon vivant z przedziwnym zacięciem do staroci.
Zapatrzony w przeszłość, wspominki umila sobie poezją rewolucyjną, jazzem i szklaneczką szkockiej.